تحقیق هیسوسول ها، مفهوم ها و تعریف های خاک

دانلود فایل تحقیق هیسوسول ها،مفهوم‌ها و تعریف‌های خاک 28 ص در قالب Word

دانلود تحقیق هیسوسول ها، مفهوم ها و تعریف های خاک

تحقیق هیسوسول ها
مفهومها و تعریفهای خاک
مقاله تحقیق هیسوسول ها مفهومها تعریفهای خاک
دسته بندی کشاورزی و زراعت
فرمت فایل doc
حجم فایل 3207 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 21

توضیحات :
دانلود فایل تحقیق هیسوسول ها،مفهوم‌ها و تعریف‌های خاک 28 ص در قالب Word

بخشی از متن :
مقدمه
مفهوم‌ها و تعریف‌های خاک
ما باید راههاى گوناگون تفکر درباره خاکها را در نظر بگیریم. براى مثال، خاک به عنوان محیطى براى رشد گیاهان زمینى تعریف شده است. یک چنین تعریفى براى هدف‌هاى ما رضایت‌بخش است، زیرا به چیز دیگرى غیر از خاک وابسته است. دریاچه‌ها، اقیانوسها، خزه اسفاگنوم، یخچال‌ها و حتى پوست انسان نیز محیط‌هاى براى رشد کپک‌ها، جلبک‌ها، گلسنک‌ها، خزه‌ها و برخى گیاهان عالى به شمار مى‌روند. نیکى فراف (1999) خاک را به عنوان پوست تحریک شده پوست زمین تعریف مى‌کند. خاک موجودیى ناپایدار است. گردابى است از ماده آلى و معدنى با حرکت کند.
زمین‌شناسان ممکن است خاک را به صورت واحد پوستی از پیکره زمین شناختى مواد بپندارند که از آن راه همه ماده‌ها مى‌باید در چرخه فرسایش از سنگ به ته‌نشست‌ها گذر کنند. شیمیدان‌ها ممکن است خاک را به صورت شیشه یا لوله آزمایشى بنگرند که ماده‌هاى کانى به وسیله نیروها و عامل‌هاى طبیعی در آن قرار داده شده و براى تامین عنصرهاى غذاى مورد نیاز گیاه، کود به آن افزوده شده است. از دید بوم‌شناسان خاک بخشى از محیط است که زیر تاثیز جانداران قراردارد و به نوبه خود بر جانداران اثر مى‌گذارد. براى دیرین شناسان یا انسان شناسان، خاک یکى از چندین مدرک گذشته است. هنرمندان و فیلسوفان در خاک آمیخته زیباى از نیروهاى زندگی و مرگ را می‌بینند. با اینکه خاک به عنوان جزء اصلی مادر زمین» می‌نگرد، ما برای هدف‌های خود خاک را به صورت پیکره طبیعی درنظر می‌گیریم که در واکنش با آب و هوا و جانداران تغییر می‌کند. ما به این دگرگونی‌ها پیدایش خاک می‌گوییم.
هیستوسول در رده‌بندی خاک به خاک‌هایی که از مواد آلی تشکیل شده‌اند و از 12 تا درصد وزنی کربن عالی دارد، گفته می شود. (histos به معنی بافت و solum به معنی خاک) مواد آلی یاد شده از بافت‌های گیاهی و جانوری و مواد به دست آمده از تجزیه آنها به وجود آمده است. عامل اصلی پایداری این گونه مواد به مدت طولانی تا عمق بیش از 40 سانتیمتر، وجود وضعیت بی‌هوازی در حالت اشباع یا آب پیش از عملیات زهکشی است. در هر کجا که آب به اندازه کافی فراهم بوده و اساساً چه در مناطق معتدل و چه در درون مناطق قاره‌ای و یا ساحلی و یا حتی در صحاری و مناطق استوایی و قطبی، هیستوسول‌ها در طی دوران هلوسن (ده هزار سال گذشته) تشکیل شده‌اند.
هیستوسول‌هایی که در مناطق گود زمین تشکیل می‌شوند به اقلیم وابسته نمی‌باشند. در حالی که دیگر هیستوسول‌ها وابسته به اقلیم و بارندگی‌ هستند و برای تامین آب و عناصر غذایی به جریان رودخانه‌ها وابسته‌اند نه تراوشهای زیرزمینی. هیستوسول‌هایی که در مناطق کوهستانی وجود دارند. بجز چند روز بعد از بارندگی سنگین هیچگاه از آب اشباع نیستند. آنها یا کم عمق‌اند یا کاملا سنگلاخی، ‌و ریشه گیاه تنها در ماده آلی رشد می‌کند.
و.
فهرست مطالب
مقدمه 1
مفهوم‌ها و تعریف‌های خاک 1
فرآیندهای تشکیل خاک‌های هیستوسول‌ 5
شرح هیستوسول‌ها 9
کاربرد هیستوسول‌ها 11
طبقه‌بندی هیستوسول‌ها 12
خاک‌های آلی (هیستوسول‌ها) 16
مواد آلی برای محیط‌های گلدانی
ماده آلی خاک 20
ته نشست‌های آلی 22
توزیع و تجمع پیت‌ها 23
انواع پیت‌ها 23
حفظ اراضی مرطوب 24
نتیجه‌گیری نهایی 25
منابع 27

دانلود تحقیق هیسوسول ها، مفهوم ها و تعریف های خاک

دانلود پاورپوینت میزان شیوع آسیبهای مچ پا و علل آن در رشته های مختلف ورزشی

دانلود پاورپوینت ایستادن و راه رفتن 12 اسلاید

دانلود تحقیق هیسوسول ها، مفهوم ها و تعریف های خاک

دانلود تحقیق امام صادق (ع) و پزشکی

دانلود پاورپوینت زمین شناسی مهندسی در 92 اسلاید به طور کامل و جامع همراه تصاویر و فلوچارت ‬‎

دانلود تحقیق در مورد چرا تاریخ (ضرورت تاریخ)

دانلود تحقیق درباره علل پیشروی مسلمانان در ایران و شکست ساسانیان

خاک ,آلی ,براى ,هیستوسول‌ها ,آب ,فایل ,و تعریف‌های ,تحقیق هیسوسول ,خاک را ,را به ,به صورت ,تحقیق هیسوسول ها،مفهوم‌ها ,فایل تحقیق هیسوسول

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله
kavirrayanehi تراژدی سخن بلاگ پایان نامه از زبان چهارم شخص مجهول lofdenjex2020 دلشکسته کار در منزل سایت دانلود کتاب اکترونیکی انجمن علمی مهندسی مدیریت پروژه